نویسنده (های) وبلاگ علی معصومی
آرشیو وبلاگ
      مطالب جالب و خواندنی (مجله علمی فرهنگی و اطلاعات عمومی)
تخمه ژاپنی درست است یا تخمه جابونی؟؟! نویسنده: علی معصومی - سه‌شنبه ۱٧ اسفند ۱۳۸٩

الان که شب عید فرا رسیده همه به دنبال این هستند که آجیل شب عید را بخرند. بعضی از مردم برای اینکه آجیلشون پر بارتر باشه تنقلات دیگری رو - به غیر از آجیل چهار مغز- به آجیلشون اضافه می کنند. بعضی ها نخودچی کشمش و بعضی  ها تخم کدو و تخم هندوانه و...

 


یک نوع تخمه ای که تو ایران به تخمه ژاپنی معروفه تو آجیل خیلی از خونه ها دیده می شه. اینها همون تخم هندوانه هستند که ما به اسم تخم ژاپنی می شناسیمشون. برای تهیه این نوع تخمه ها به این روش عمل می کنند که هندوانه ها را زیر افتاب خشک می کنند ، بعد اونا رو چوب می زنند و تخم هاشون را جدا میکنند و به صورت عمده می فروشند و گاهی صادر می کنند. تخمه ژاپنی که از مغازه ها خریداری می کنیم ، دو نوع است ؛ نوع اول کمی ریزتر است که تخم هندوانه ای است که چون قبلا محل کشتش روستای "جابون " در دماوند بوده به تخمه جابونی معروف است و نوع درشت تر تخم ژاپنی ، از تخم هندوانه ای است که بذر ان از ژاپن امده است اما به اشتباه هر دو نوع این تخمه ها را تخمه ژاپنی می نامند. پس چون ما بیشتر از اون تخمه درشترها استفاده می کنیم بهتره که بگیم تخمه ژاپنی به اون تخمه هندوانه ها که سرخ شده و خیلی هم خوشمزه است بگیم تخمه جابونی.

  نظرات ()
مطالب اخیر هتل توکل مشهد کی رفته ؟ ارزش غذایی تخم پرندگان خواص ریواس فراماسونری ها یا سربازان گمنام شیطان رجیم !!(قسمت سوم) از هولوکاست ایرانی یا جشن پوریم چیزی می دانید؟ حکایت... ده نکته یاد گرفتنی از زلزله ژاپن اگر امسال سفر نرفتید... آشنایی با ریشه های سیزده به در آیا می دانید که سرمای نسبی زمستان و گرمای نسبی تابستان برای سلامتی لازم است!
دوستان من تصاویر شخصی اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب